Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

V zámoří dnes růstová korekce

21.11.2013 | 20:30 0 Komentářů

S&P +0,74%, DJIA +0,57%, Nasdaq 1,05%

Po třech dnech propadů se dnes americké akciové trhy zvedají k vyšším hodnotám. Významným podpůrným faktorem dnes byly pozitivní zprávy z trhu práce. Americký bankovní výbor v Senátu dnes schválil Janet Yellenovou, jako kandidátku na předsedkyni FEDu. Čeká nás již pouze závěrečné hlasování v celém Senátu. Růstu akcií dnes pomáhá i růst ropy.

Rostou akcie ve všech sektorech s výjimkou telekomunikací. Nejvíce se daří finančním titulům a těžařům ropy a plynu.

Společnost Sony (SNE +0,76%) dnes ústy svého šéfa Kazuo Hiraie oznámila zásadní škrty v zábavní divizi. Konglomerát Sony vlastní prostřednictvím svého Studia Sony Pictures Entertainment i největší studiovou filmovou značku světa Columbia Pictures. Hlavním důvodem proč chce ředitel Hirai během příštích dvou let uspořit až 250 mil. USD je komerční neúspěch letošních filmových novinek a prakticky žádné „zlaté vejce" z pohledu filmových tržeb pro příští rok. Připomeňme, že očekávané filmy Elysium a After Earth na tržbách dramaticky zklamaly. Vysoké náklady na výrobu v řádu stovek milionů dolarů se studiu jistě nevrátí. Zábavní divize společnosti Sony je dlouhodobě pod značným tlakem konkurenčních studií potažmo konglomerátů. Za hlavní soupeře v této oblasti považujeme společnosti Time Warner (TWX +2,04%) a Disney (DIS +0,95%).

Daří se i technologickým titulům, když roste například Intel (INTC +2,24%). Růst odstartovaly výroky CEO společnosti Briana Krzanicha, který představil smělé plány společnosti do budoucna. Intel chce v roce 2014 zčtyřnásobit prodeje chipů do tabletů, v brzké době nabídne novou řadu oblíbených čipů Atom a především očekávaná technologie 10nm procesorů bude k dispozici již v roce 2015.

Martin Varecha, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.