Pátek 25. června. Svátek má Ivan.

V USA po předchozích růstech mírný pokles

04.11.2015 | 19:46 0 Komentářů

Americké akcie po růstech z úvodu týdne dnes mírně odevzdávají své zisky. Hlavní indexy aktuálně oslabují o 0,3% až 0,5%.

Širší US index S&P500 se po dvoudenním růstu z úvodu týdne dostal včera na nejvyšší hodnoty za poslední tři měsíce a zhruba 1% od svých historických maxim. Dnes přichází na trhy částečné uklidnění a první polovina dne je zatím ve znamení mírného vybírání zisků. Index aktuálně ztrácí 0,45%, klasický Dow Jones oslabuje o 0,35%. Kromě výsledkové sezony dnes investoři pozorně sledují projev šéfky FEDu. Ta ve svém vystoupení potvrdila dobrou kondici US ekonomiky, což zvyšuje opět pravděpodobnost na prosincovou změnu sazeb. Dobrý vývoj tamní ekonomiky potvrdila i dnešní makro data, když index ISM ve službách dosáhl velmi silných 59,1 bodů. Přes dnešní lehkou korekci, která je po silných růstech opodstatněná a nikdo by se nemohl divit, kdyby byla i výraznější, se potvrzuje, že zvýšení sazeb již není pro investory takovým strašákem a že bude mnohými naopak přivítáno jako potvrzení dostatečné síly ekonomického růstu.

Sektorově se dnes nedaří energetickým firmám (XLE -1,5%), které korigují včerejší silný růst. Ropa oslabuje o 3% a po neúspěšném ataku hranice 50 USD se vrací zpět na 47 USD. Výrazněji v červených číslech se drží i zdravotní péče (-0,8%) a spotřebitelský sektor (-0,9%). Tento sektor tíží především akcie mediální firem poté, co Time Warner poskytl slabý výhled pro rok 2016. Akcie oslabují téměř o 9%. Výhled byl rovněž zklamáním pro akcionáře Motorola Solutions, akcie reagují poklesem o 6%. Z reportujících společnosti naopak dělá akcionář (aspoň pro dnešek) radost společnost Michael Kors. Rychlejší otvírání nových obchodů vylepšilo tržby a hospodaření překonalo očekávání. Akcie si připisují 8%, od začátku roku je ale i tak společnost nadále více jak 40% v záporu.

David Brzek, makléř, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.