Středa 25. listopadu. Svátek má Kateřina.

V případě zavedení cel na zbylý import z Číny bude jejich výše spíše 10 % namísto 25 %

26.06.2019 | 16:11 0 Komentářů

Donald Trump ve středu pro televizi Fox uvedl, že pokud dojde k zavedení cel na zbylý import z Číny, jejich výše bude spíše 10 % namísto 25 %.

Americký president Donald Trump ve středu uvedl, že USA uvalí podstatné dodatečné tarifní cla na zboží z Číny v případě, že na summitu zemí G-20 v Japonsku nedojde k výraznému posunu na obchodním poli.

„Můj plán B je získat miliardy a miliardy dolarů každý měsíc a méně s Čínou obchodovat,“ uvedl Trump během rozhovoru pro Fox Business Network.

Donald Trump původně řekl, že se možná rozhodně ke zvýšení tarifů na zbývajících 300 miliard čínského exportu v případě, že se mu nebude líbit, co čínský prezident na summitu řekne.

Setkání obou hlav se plánuje na sobotu (29. června 2019). Pro finanční trhy to představuje výrazný bod v kalendáři, jelikož poslední dny se nesou v duchu nejistoty ohledně výsledku setkání zemí G-20.

V případě, že se rozhodneme v obchodních jednáních pokračovat i po summitu, alternativní verze ohledně tarifů by mohla být, že USA jejich zavedení odloží. Pakliže by byly zavedeny, jejich výše by mohla být spíše 10 % namísto 25 %.

Donald Trump v rozhovoru také řekl, že má rád Čínu i jejího prezidenta, ale Čína zneužívala Spojené státy příliš dlouho, když devalvovaly svou měnu jako „ping-pongový“ míček.

 

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.