CZK/€ 24.530 +0,06%

CZK/$ 23.969 -0,29%

CZK/£ 29.023 -0,36%

CZK/CHF 25.128 +0,08%

30. 06. 2022

0 komentářů

V pátek se začne obchodovat s akciemi Gevorkyan, přijaty byly také na RM-SYSTÉM

  

V pátek se bude poprvé obchodovat s akciemi Gevorkyanu, na pražské burze i RM-SYSTÉMu.

První obchodní den akcií Gevorkyan

V pátek 1. 7. 2022 se bude poprvé obchodovat s akciemi slovenské společnosti Gevorkyan, která úspěšně 15. 6. upsala své akcie investorům na trhu START Burzy cenných papírů Praha. Podrobnosti o společnosti můžete nalézt v našem představení.

S akciemi Gevorkyan se na trhu START bude obchodovat s lotem (tj. obchodovatelnou jednotkou) stanoveným na 100 kusů v každodenních aukcích, které končí každý den ve 12:30.

Akcie Gevorkyan naleznete v systému e-Broker Fio banky pod tickerem BAAGEVOR.

Akcie Gevorkyan byly přijaty na RM-SYSTÉM

Akcie společnosti Gevorkyan byly k 1. 7. 2022 přijaté k obchodování také na mnohostranném obchodním systému provozovaném burzou RM-SYSTÉM.

REKLAMA

Na RM-SYSTÉMu budou moci investoři obchodovat s libovolným počtem akcií Gevorkyan v průběhu každodenního kontinuálního obchodování od 9:00 do 17:00.

Akcie Gevorkyan budou také zařazeny do poplatkově zvýhodněného segmentu EasyClick s velikostí lotu 100 ks akcií a maximálním možném násobku lotů 50.

Trh START

Trh START je nový segment Burzy cenných papírů Praha, který se zaměřuje na malé a střední podniky a k jehož spuštění došlo v květnu 2018. Primární úpisy probíhají několikrát ročně a s akciemi se obchoduje v každodenních aukcích po lotech. Podrobné informace o fungování trhu START naleznete v našem průvodci.

Zatím na něj vstoupily společnosti  AtomTrace, eManFillamentum, Fixed.Zone, Gevorkyan, Karo Invest, M&T 1997, Pilulka, Prabos plusPrimoco a UDI Group . S akciemi společností eMan, Fixed.Zone, Gevorkyan, M&T 1997, Pilulka, Prabos a Karo se začalo bez omezení celodenně obchodovat také na trhu burzy RM-SYSTÉM.

O vstup na trh START nyní usiluje také společnost Coloseum Holding, jejíž představení naleznete zde.
Zdroj : RM-SYSTÉM, BCPP

Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.