Neděle 25. října. Svátek má Beáta.

Uveřejnění nových informací o squeeze-out Fortuny

21.01.2019 | 14:19 0 Komentářů

Podle dostupných zpráv consignment office, tj. holandský úřad, u kterého jsou nyní uloženy prostředky pro výplatu odstupného za akcie Fortuny (dále jen CO), vyřizuje výplaty akcionářů z jiných firem časově vytěsněných ještě před Fortunou. Odhad úřednice pro vyřízení Fortuny je únor 2019. CDCP ve spolupráci s  právní kanceláří zastupující majoritního akcionáře vypracovali pro CO dvě následující varianty, že kterých by si úřad měl jednu vybrat:

CO se s CDCP dohodne o provedení výplaty prostřednictvím CDCP, odstupné minoritním akcionářům bude distribuováno standardně přes příslušné účastníky (jako jakékoliv jiné výplaty výnosů zahraničních cenných papírů držených na účtech v CDCP).

CO se s CDCP nedohodne a odstupné nebude vyplaceno hromadně přes CDCP, právní kancelář zastupující majoritního akcionáře ve spolupráci s CO přislíbili dodat veškeré potřebné informace včetně formuláře pro minoritní akcionáře, jak požádat o výplatu odstupného. Všechny dokumenty by CDCP neprodleně postoupil všem svým účastníkům k distribuci minoritním akcionářům.

Budou-li k dispozici další informace, budeme o nich informovat.

Zdroj: CDCP

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.