Čtvrtek 22. dubna. Svátek má Evžénie.

Úterý pod vlivem PMI indexů

23.04.2013 | 09:54 0 Komentářů

Čína nezažívá nejlepší časy, po 0,2 procentním propadu v růstu HDP za první kvartál 2013, dnes v noci přišla další špatná zpráva. Výrobní index nákupních manažerů (PMI) negativně překvapil trhy, když na místo očekávaných 51,5 bodu klesl na dvouměsíční minimum 50,5 bodu. PMI index informuje o stavu ekonomiky v nadcházejících měsících, sice je pravdou, že zůstává nad hodnotou 50, která odděluje kontrakci od expanze, avšak Čína zpomaluje svoje masivní tempo růstu.

Dnešní seance nabídne také PMI data z Evropy, konkrétně se představí výrobní sektor Francie (v 9:00), Německa (v 9:30) a celé eurozóny (v 10:00). Ekonomové nepředpokládají dobrá čísla a všechny výsledky by měly skončit výrazně pod hodnotou 50, což by výhledově značilo kontrakci. Investoři spekulují, zda v případě špatných výsledků, nepřikročí Evropská centrální banka k dalšímu rozvolnění ekonomiky, například snížením úrokových sazeb.

Eurodolar se nadále drží v negativním pásmu mezi Fibonacciho hladinou 38,2 a 23,6. Momentálně se obchoduje v blízkosti klouzavého průměru 100, který vytváří nejbližší dynamický support. Dnes očekává jednoznačné rozhýbání trhů po vyhlášení PMI indexů z Evropy. V případě naplnění negativních predikcí by mělo dojít k oslabení eura. Případné proražení Fibonacciho hladiny 23,6 by eurodolaru otevíralo cestu k hlubšímu výprodeji.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.