Neděle 13. června. Svátek má Antonín.

Úspěšné AKTIVNÍ obchodování

15.12.2010 | 15:31 0 Komentářů

Na čem záleží a na čem nezáleží? Napřímo bez obalu.

V obchodování je velmi drsný hodnotitel odvedené práce váš stav účtu. Jasná čísla na účtu se nedají ničím omlouvat, vysvětlovat, komentovat. Prostě to na účtu je a nebo není. Tak to je.

Rozepsal jsem pár otázek z klíčových témat, na které by si měl každý odpovědět a měl by v nich mít jasno. Otázky jsem doplnil o krátký objasňující komentář bez servítek. Je na každém, aby se zamyslel sám nad sebou. Můžete se mnou nesouhlasit v diskusi. Ale to je tak všechno, co s tím můžete dělat. Rozhodující je jen váš stav účtu. Žádné řeči v diskuzi to nezmění. Výmluvný komentář z mínusu neudělá plus. V obchodování ne!

Jste vzdělaný člověk? Máte akademický titul? Máte ekonomické vzdělání?

Koho to při uzavírání obchodů zajímá? Dá vám kvůli tomu snad trh lepší příležitost než komukoli jinému?
Myslíte si, že jste kvůli tomu chytřejší než ostatní účastníci trhu? Nenechte se vysmát. Kde jaký trhovec se zdravým selským rozumem a obecným vzděláním před takto smýšlejícími lidmi má velký náskok.

Máte úspěšný business? Výnosné podnikání? Daří se vám v zaměstnání?

Věříte si. Myslíte si, že to je záruka něčeho? Že se díky tomu vyznáte lépe v burzovních obchodech?

Jaké máte zaměstnání?

Jste programátor? Jste analytik? Vědecký pracovník? Ekonomicky vzdělaný člověk?
Pak na obchodování raději zapomeňte. Pro většinu takto orientovaných lidí je takováto průprava do obchodování nepřekonatelnou propastí na cestě k ziskům.
Iluze, vytvořená v průběhu akademického vzdělávání, že všechno se dá spočítat, doplnit do modelu a prognostikovat, zasadí nesmazatelné rány na duši.

Kolik máte času?

Jste vytíženi jinou činností? Podnikáním či zaměstnáním?
Myslíte si, že si jen tak odskočíte odkliknout obchod na půl hodinky denně a bude to přinášet vysněné výsledky? Nejste trochu naivní? Copak se cokoli dá dělat pořádně odbíháním od jiných činností nebo pouze

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.