Pondělí 01. března. Svátek má Bedřich.

USA uvažují o stažení celních tarifů na čínský import v objemu cca 112 miliard dolarů

05.11.2019 | 08:57 0 Komentářů

Administrativa amerického prezidenta uvažuje o stažení celních tarifů na čínské importované zboží v celkovém objemu cca 112 miliard dolarů, píší americká média.

Ilustrativní foto

Administrativa Donalda Trumpa zvažuje stažení celních tarifů na čínský import v celkovém objemu zhruba 112 miliard dolarů, píše deník The Financial Times (s podobnou zprávou přišel také The Wall Street Journal). Americká strana tak chce uspíšit uzavření dohody „fáze jedna,“ kterou Donald Trump avizoval již před několika týdny. Spojené státy očekávají, že na výše zmiňovaný krok by čínská protistrana reagovala podobným krokem dobré vůle (píše se např. o výraznější ochraně intelektuálního vlastnictví amerických firem).

Mělo by se jednat o tarify ve výši 15 % platící v současné chvíli na oblečení, spotřebiče či počítačové monitory, které vstoupily v platnost od 1. září tohoto roku.

USA již dříve stáhli tarify ve výši 25 % a 30 %, jež měly začít platit v říjnu na zboží v objemu cca 250 miliard dolarů. Navíc Trump a spol. avizovali, že v případě podepsání první počáteční dohody jsou ochotni stáhnout také tarify na import v objemu 160 miliard dolarů, jež mají začít platit od 15. prosince.

 Pozn.: Krátký videoreport o možném stažení tarifů; Zdroj: Youtube účet CNBC

Zdroj: Marketwatch; The Financial Times

František Mašek, Fio banka, a.s.

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.