Středa 24. února. Svátek má Matěj.

USA: Spotřebitelská důvěra je nejvyšší od října 2000

28.08.2018 | 17:23 0 Komentářů

Američané vidí svou ekonomickou situaci stále růžověji. Vnímají pozitivně nejen současný stav, ale také vyhlídky na nejbližší období.

Spotřebitelská důvěra v USA dnes vzrostla na hodnotu, která je nejvyšší za téměř 20 let.

Američané vnímají pozitivně současnou ekonomickou situaci a stejně tak vyhlídky na nejbližší měsíce. Téměř čtvrtina z respondentů (24,3 %) čeká, že se současná ekonomická situace během následujících šesti měsíců dokonce zlepší, což je pozitivum oproti minulému měsíci, kdy čekalo zlepšení pouze 22,9 % odpovídajících. Počet respondentů, kteří naopak čekají zhoršení současné situace se pohypube pouze okolo 10,4 %. Vzrostlo také očekávání od trhu práce.

“Hodnocení podmínek současného obchodního a pracovního trhu spotřebiteli se velmi zlepšilo. Očekávání, která kleslala v červnu a v červenci, se v srpnu vrátila a i nadále naznačují solidní ekonomický růst po zbytek roku 2018”, řekl Lynn Franco, ředitel oddělení ekonomických ukazatelů neziskové organizace The Conference Board. Také zmiňuje, že tato úroveň sentimentu “by měla v blízké době podporovat zdravé spotřebitelské výdaje”.

Spotřebitelská důvěra (srpen):
aktuální hodnota: 133,4
očekávání trhu: 126.5
předchozí hodnota: 127.4

Zdroj: Bloomberg, The Financial Times

 

David Halman, Fio banka, a.s.
Prohlášení

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.