Pondělí 10. května. Svátek má Blažena.

USA se staví proti fúzi AT&T a T-Mobilu

01.09.2011 | 12:02 0 Komentářů

Ministerstvo spravedlnosti USA se včera soudně postavilo proti koupi amerického T-Mobilu, kterou dosud vlastnil Deutsche Telekom, společností AT&T. Podle některých odborníků je tak pravděpodobné, že se plánovaná 27. největší akvizice v historii vůbec neuskuteční.

Ve včerejším vyjádření ministerstva spravedlnosti zaznělo, že případná fúze AT&T a T-Mobile USA by znamenalo vyšší ceny pro desítky milionů spotřebitelů, menší výběr služeb a nižší kvalitu. Fúze dvou ze čtyř největších hráčů na trhu (konkrétně druhý a čtvrtý největší, prvním je Verizon Wireless, vlastněný Verizon Communications, společně s Vodafone Group, třetí pak Sprint Nextel) by šla vysoce na úkor konkurence na trhu. Ministerstvo spravedlnosti nepřesvědčil ani slib společností, že by na trh přinesly pět tisíc nových zaměstnaneckých pozic. AT&T a T-Mobile byly na trhu odjakživa konkurenti, podle dokumentu ministerstva dokonce v 97 ze 100 největších metropolitních oblastech.
Podle určitých zdrojů agentury Bloomberg neměla dozorčí rada Deutsche Telekomu připraven žádný alternativní scénář pro svou dceřinnou společnost v USA pro případ, že by se plánovaný prodej T-Mobile USA nezdařil. Mírným zlehčením situace je doložka smlouvy, podle které by v případě neuskutečnění prodeje musel AT&T zaplatit Deutsche Telekomu break-up fee v hodnotě 7 mld. USD, z čehož jsou 3 mld. USD v hotovosti a zbytek v aktivech. Deutsche Telekom nyní riskuje, že mu T-Mobile takříkajíc

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.