Čtvrtek 12. prosince. Svátek má Simona.

USA: Růst maloobchodních tržeb letos zpomalí

15.01.2008 | 11:45 0 Komentářů
Předpověď maloobchodních tržeb pro rok 2008 ukazuje, že jejich růst bude nejslabší za posledních 6 let. Důvodem je, že se spotřebitelé obávají ekonomického poklesu.
Maloobchodní tržby budou trpět, neboť Američané bojují s rostoucí nezaměstnaností, zhoršující se situací na nemovitostním trhu, těžkými úvěrovými podmínkami a vyššími náklady na potraviny a energie. Tyto výsledky ukázala včera zveřejněná studie.
Národní federace maloobchodního průmyslu (National Retail Federation – NRF) ve své každoroční ekonomické předpovědi prohlásila, že očekává celoroční růst tržeb na úrovni 3,5 %, což je nejnižší nárůst od roku 2002, kdy tržby rostly 3 %. Analytici tvrdí, že neustálé spekulace, zda-li ekonomika USA směřuje nebo už je v recesi, negativně ovlivňují spotřebitelský sentiment.
Analytici očekávají, že zatímco v první polovině roku bude spotřebitelská nálada slabá, ve druhé polovině roku by měly tržby nabrat na obrátkách. Čtvrté čtvrtletí je pro maloobchodní průmysl kritickým obdobím, jelikož zahrnuje prázdninové nákupní měsíce listopad a prosinec.
 
 
Autor: Michal Stupavský
Zdroj: CNNMoney.com
 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.