Pondělí 10. srpna. Svátek má Vavřinec.

USA – počet exekucí v lednu klesl o 10pct

12.02.2009 | 18:09 0 Komentářů

Irvine, CA – počet zabavených nemovitostí kvůli nesplácení hypoték v lednu klesl o 10% na 274,399. Toto číslo je ale stále o 18% vyšší než ve stejném období před rokem, uvedla statistika poradentské společnosti RealtyTrac Inc. Zpráva rovněž upozornila na to že každá jedna ze 466 amerických domácností přijala soudní rozhodnutí o vyvlastnění.

K tomuto výsledku přispělo převzetí státem podporovaných hypotečních bank Fannie Mae a Freddie Mac a odklad soudních rozhodnutí v období vánočních svátků. Například floridský guvernér Charlie Crist zprostředkoval dohodu ve které banky souhlasily posečkat s pohledávkami 45 dnů. To ale nepřinese dlouhodobý efekt.

Podle Ricka Sharga, vice prezidenta společnosti Ricka Sharga je to dobrý počin pokud se připravuje odpovídající řešení jak složitě reorganizovat stovky tisíc úvěrů. Také federální regulační orgány ve středu žádaly více jak 800 spořitelen o odklad všech návrhů exekucí než Obamova administrace doladí plán jak udržet zadlužené vlastníky v jejich domovech.

Ministr financí Timothy Geithner ve středu pouze nastínil plán federální pomoci za 50 miliard dolarů a na podrobnostehc bude vláda pracovat ještě několik týdnů. Více jak 2 milionům americkým vlastníkům domů hrozilo v loňském roce soudní vystěhování a toto číslo by mohlo podle lednového průzkumu Credir Suisse v nadcházejích letech vyskočit nad 10 milionů.

Třiceti šesti státům pomohl odklad ke zlepšení nepříznivé bilance. Čtyři státy Nevada, Kalifornie, Arizona a Florida stále vévodily špici seznamu s nejvyšším počtem exekucí. V Nevadě přijala každá jedna ze 76 rodin dokument o exekuci majetku, V Californii jedna ze 173 rodin. Do desítky nejpostiženějších států ještě patřily Oregon, Illionois, Michigan, Georgia, Idaho a Ohio.

Zdroj: IQ Trade

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.