Úterý 24. listopadu. Svátek má Emílie.

USA – objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v červenci nečekaně rostly

27.08.2008 | 16:31 0 Komentářů

Nové podnikové objednávky po zboží dlouhodobého charakteru v červenci vyskočily o 1,3% po vzestupně revidovaném růstu o stejnou hodnotu v červnu a hubeném výsledku 0,1% za květen, uvedla zpráva amerického ministerstva obchodu. Výsledek vysoce předčil očekávání. Průměrné tržní odhady očekávaly v červenci růst pouze o 0,1%. V červnu úřad původně uváděl zvýšení o 0,8%.

S vyloučením volatilních složek dopravy objednávky přidaly 0,7% a následovaly robustní 2,4% přírůstek za červen.

Pozitivní byl růst objednávek strojních zařízení, základních kovů, a materiálů, strojních, telekomunikačních a dopravních zařízení a zatímco pokles nastal u objednávek elektrických zařízení, elektroniky a výpočetní techniky. Objednávky dopravních zařízení vyskočily o 3,1% po -1,9% v červnu zlevněním cen motorových paliv. Objednávky civilních letadel o 28,0%, vojenských letadel o 7,8%, motorových vozidel o 1,2%. Meziročně nicméně zpomalují objednávky dopravních zařízení v USA o 11,0%.

S vyloučením objednávek na obranu nové objednávky rostly o 2,8% po 0,6 v červnu a -0,7% v květnu. Klíčové objednávky nevojenského charakteru vylétly o 6,3% po sestupně revidovaném snížení o 2,6% v červnu. S vyloučením objednávek letadel stouply o 2,6%. Objednávky vojenského chrakteru naproti propadly o 25,7% po vzestupu o 15,0% v červnu.

Meziročně nové objednávky zboží dlouhodobého charakteru v USA v červenci zpomalují o 4,5% a následují -1,5% v červnu. Zpráva je nečekaně pozitivní, exportní poptávka stále podporuje výrobní sektor.

Zdroj: IQ Trade

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.