Pátek 24. září. Svátek má Jaromír.

USA – Index průmyslu Fedu Philadelphia v prosinci nečekaně vzrostl

18.12.2008 | 20:19 0 Komentářů

Index současných obecných podmínek průmyslu Fedu Philadelphie (12 2008)
 
Skutečnost:   -32,9
Očekávání:    -40,3 (Bloomberg) respektive -40,2 (Reuters)
Předchozí:      -39,3
 
Rozbor:
Současná situace Recese ek. aktivity dle průmyslových firem regionu se zmenšila, zůstala ale silná. Stejné hodnocení platí také pro nové zakázky, jejichž index v prosinci vzrostl na -25,2 z -31,4 v listopadu. Index ek. aktivity regionu v příštích 6ti měsících oslabil na -14,5 z -10,4 v listopadu. Indexy cen vstupů a vlastní produkce v prosinci V prosinci se prohloubil pokles cen vstupů a cen vlastní produkce na –33,2 respektive –37,8 z –30,7 respektive –15,5 v listopadu. Silnější poklesy cen vstupů a vlastní produkce z listopadu se v prosinci dále prohloubily. Index zaměstnanosti v prosinci klesl na –28,7 z –25,2, silný pokles zaměstnanosti se v prosinci poněkud prohloubil.
Výhled Firmy čekají na přelomu pololetí příštího roku výraznější pokles ek aktivity, více než v listopadu. Index očekávaných nových zakázek v prosincí klesl na -10,0 z -7,0 v listopadu, čeká se tak jejich větší pokles než v listopadu, stále ale není velký. Indexy očekávaných cen vstupů a vlastní produkce v prosinci klesly na –26,6 respektive –20,2 z –9,2 respektive –13,8 v listopadu. Očekávané náklady firem a ceny vlastní produkce tak mají klesat ještě silněji, než se čekalo v listopadu, kdy sečekal jejich nevýrazný pokles. Index zaměstnanosti v prosinci klesl na –30,2 z –25,1 v listopadu, čeká se její ještě výraznější pokles než v listopadu. Index očekávaných investičních výdajů v prosinci klesl na –21,6 z –9,0 v listopadu, jejich menší pokles z listopadu byl již v prosinci silný.
 
Hodnocení: Zpráva je méně nepříznivá než se čekalo, po prosincovém indexu průmyslu Fed New Yorku jde o další signál stabilizace velké slabosti ekonomiky.
 
Dopad na finanční trhy: Zpráva je momentálně příznivá pro akcie a dolar a nepříznivá pro dluhopisy, i když celkově její slabost má na trhy stále opačný dopad.
 
Dopad na výhled monetární politiky: Zpráva je v souladu s naším očekáváním, že Fed bude udržovat značně expanzivní monetární politiku současných úrovní alespoň do příštího pololetí kvůli finanční krizi (recese trhu domů, náročnější podmínky finančních trhů, potíže finančních ústavů, narušení důvěry ve finanční systém a centrální banku, propad cen akcií), hospodářské krizi (velká recese spotřeby domácností, investic do strojů a zařízení, aktivity služeb, průmyslu, trhu práce a domů, spotřebitelského sentimentu, regionální ek. aktivity a oslabení exportu) a propadu inflace

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.