Čtvrtek 28. ledna. Svátek má Otýlie.

USA: Americké indexy pod tíhou cyklických titulů smíšeně, telekomy v čele

04.06.2012 | 22:00 0 Komentářů

Akciové indexy v zámoří se po nadějném úvodu „přesunuly“ do červeného teritoria, kde se udržely po většinu seance v návaznosti na slabá dubnová čísla US továrních objednávek, trhům neprospěly ani čínská makrodata (meziměsíční pokles indexu nákupních manažerů v nevýrobním sektoru) a tak především cyklické akcie dnes ztrácely. Díky závěrečné minirally ale indexy uzavírají blízko nuly, technologický Nasdaq dokonce s 0,5% ziskem – nízké valuace, přeprodanost akcií – tak zní citace zpravodajských agentur, neblíží se ale další kolo QE???

Překvapivě se dnes též nedaří i finančním společnostem, které nenásledují své evropské „protějšky". Z větších jmen se udržují akcie JP Morgan (JPM -3,2%) v čele poklesu a po nedávno oznámené překvapivé 2+ mld. USD ztráty z "hedgovacích" operací stále nenachází své dno. Titul od té doby ztratil téměř 35 mld. tržní kapitalizace! a obchoduje se již blízko podzimních minim. Nedaří se ani US Bancorp (USB -2.7%), Citigroup (C) pak oslabuje o 2,5%.

Sektorově se též nevede dobře i stavebním společnostem (DR Horton, Lennar, Pultegroup), jež dominují "chvostu" indexu S&P plošně s 5% ztrátami. Nedávné naděje možného blízkého zotavení realitního sektoru tak dnešní makra a páteční data z trhu práce výrazně oslabují.

Ze zajímavých růstových pohybů v indexu S&P 500 zmiňme 6% růst producenta plynu Chesapeake Energy (CHK). Turbulentní titul dnes ženou výše změny ve vedení požadované miliardářem C.Icahnem, který v uplynulých týdnech nabyl 7,5% podílu ve společnosti. Dnešní růst plynu bezmála o 4% též napomáhá pozitivnímu vývoji. Bez nových zpráv se z historického dna odpíchly i akcie solárního výrobce First Solar (FSLR +4,6%), daří se i Peabody Energy (BTU +4%) po indikacích o projevení zájmu o vlastněný důl ze strany čínských spol. Pro investory v uhelném sektoru je ale i zajímavá zpráva o mezikvartálním navýšení Q3 ceny koksovatelného uhlí o 7% ze strany oceláře Posco pro dodavatele uhlí Anglo American Plc. – zde by mohly být i pozitivní implikace pro domácí společnost NWR!

David Lamač, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.