Neděle 20. června. Svátek má Květa.

USA a Čína jednají o odložení tarifních cel

10.12.2019 | 16:07 0 Komentářů

Dvě světové velmoci momentálně jednají o odložení dalších tarifů, které by měly vstoupit v platnost na konci tohoto týdne. Zůstává však stále nejasné, jak dlouho bude Donald Trump ochoten další kolo celních tarifů pozdržet.

Spojené Státy a Čína podnikají kroky k odložení dalšího kola celních tarifů, jež by mělo vstoupit v platnost tuto neděli. Obě země se tak momentálně snaží zmírnit napětí, které doposud vyvolávaly.

Vyjednávači dvou největších světových ekonomik vše přizpůsobují tomu, aby Donald Trump mohl odložit 15% cla na čínské zboží v přibližné hodnotě 160 miliard amerických dolarů. Obě země se tak snaží zachránit první fázi dohody, která by znamenala i nákup amerických agrikulturních produktů ze strany Číny.

Neznámou ale zatím stále zůstává, jak dlouho budou Spojené státy schopny udržet toto kolo tarifů, které je mířeno na čínské spotřebitele na produkty jako hračky, telefony, notebooky a oblečení.

Již dříve v tomto měsíci Donald Trump navrhnul, že by s dohodou s Čínou mohl počkat až do voleb v příštím roce. V zápětí dodal, že on sám žádný termín, do kterého by dohody rád dosáhnul nemá.

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.