Pátek 23. října. Svátek má Teodor.

US Steel poskytuje výhled na 3Q, očekává ztrátu na úrovni EBITDA

18.09.2020 | 17:31 0 Komentářů

Americký výrobce železa US Steel poskytl výhled na 3Q ve kterém očekává ztrátu na všech úrovních.

Finanční výhled společnosti

Společnost US Steel, zabývající se výrobou železa, očekává ve 3Q ztrátu na úrovni EBITDA ve výši 100 mil. USD při analytiky očekávané ztrátě 115,8 mil. USD. Očekávanou ztrátu na akcii společnost očekává ve výši 1,45 USD při tržním očekávání ztráty 1,52 USD.

Komentář výkonného ředitele

„Máme rostoucí důvěru v zotavení Severní Ameriky a Evropy. I když věříme, že oživení je trvalé, zůstáváme nadále soustředěni na to, co můžeme řídit včetně činnosti managementu, snižování nákladů a uchování hotovosti,“ uvedl CEO společnosti David B. Burritt.

Burritt dále zmínil úspěšné počínání na kapitálových trzích ve 2Q, díky kterým bude společnost schopna v září splatit část úvěrů krytých aktivy společnosti. Tato částka představuje přibližně 900 mil. USD.

Výkonný ředitel Burritt i přes negativní očekávání výsledků ve 3Q napříč odvětvím očekává tyto výsledky na lepší úrovni než ve 2Q. CEO dále uvádí, že zakázek společnosti přibývá, což odkazuje také na znovuuvedení do provozu tří vysokých pecí, které v důsledku působení koronavirové pandemie pozastavili. Na základě současného stavu zakázek společnost očekává nečinnost dvou vysokých pecí do konce roku.

Akcie společnosti US Steel (NYSE: X) v průběhu obchodování rostou o 9,25 % na 9,19 USD.

 

Zdroj: Bloomberg

Martin Singer, Fio banka, a.s.

Martin Singer, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.