Neděle 13. června. Svátek má Antonín.

US indexy v úvodu obchodování klesaly na letošní minima, aktuálně se pohybují kolem nuly

02.02.2015 | 19:01 0 Komentářů

Index S&P 500 ztrácel krátce po otevření zámořského obchodování více než 1% a stanovil nová letošní minima těsně nad hladinou 1 980 bodů, u 200denního MA. Od té chvíli na US trzích převládaly nákupní příkazy a táhly indexy rázem k solidním ziskům, které však v posledních minutách částečně odevzdávají. Dow Jones nyní oslabuje o 0,1%, S&P 500 přidává 0,1% a technologický Nasdaq ztrácí 0,2%.

Úvodní poklesy se dají přičíst slabšímu výsledku indexu aktivity ve zpracovatelském sektoru ISM, který v lednu klesl z prosincových hodnot více, než se odhadovalo. Po páteční rally (+8,3%) posiluje ropa WTI také dnes (+2,4%) a podporuje tak celý energetický sektor, který přidává 1,7%. Dále se daří telekomunikačním titulům (+1,5%), naopak v záporných hodnotách se pohybují akcie zdravotnických firem (-0,3%) a cyklické spotřební zboží (-0,2%).

Z probíhající výsledkové sezóny dnes reportoval čísla například ropný gigant Exxon Mobil (XOM). Firma překonala zisková očekávání a akcie posilují o 1,1%. Páteční silný růst Googlu (GOOGL) o téměř 5% je dnes trochu korigován (-1,8%). Rostoucí ceny ropy a rušení některých letů z důvodu špatného počasí dnes nesvědčí aerolinkám (DAL, AAL), které v jednu chvíli klesaly až o 5%, momentálně ztrácejí okolo 2,5%. Další fastfoodový řetězec zamířil v pátek na burzu, akcie firmy Shake Shack (SHAK) po růstu z premiérového dne o více než 100% dnes 3% odevzdávají a obchodují se kolem 45 dolarů. 

Tomáš Plundra, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.