Neděle 18. dubna. Svátek má Valérie.

US indexy se pomalu lámou do červených čísel

29.09.2011 | 20:40 0 Komentářů

Že by si to trhy opět začaly uvědomovat řecké problémy?

Americké akciové index se dostaly z kladných hodnot pod včerejší close. Když u nás byl svátek, tak v USA si včera indexy prošly negativní obchodní seancí. Dnes navazují trhy v zámoří pozitivním openem a postupným vyklesáváním až do červených čísel. Dnes bylo klíčové hlasování německého parlamentu o rozšíření ESFS, které dopadlo podle očekávání pozitivně. Trhy s tím již počítaly a na pozitivní informaci nereagují žádnou euforií. Nakonec indexy vyklesávají na hodnoty okolo -1,7% -0,4% a +0,17% v případě DJIA, který se zatím jediný drží v lehce kladných číslech. Nejhůře jsou na tom technologie, když index Nasdaq klesá o -1,7%. A tak americké akciové trhy padají opět z důvodu staré známé hrozby, že Řecko zdefaultuje, jako by to v posledních dnech optimismu nikdo nevěděl.

Více jak 1 ze 3 investorů očekává, že světová ekonomika může příší rok znovu upadnout do recese. V takové situaci by se dal očekávat růst zlata, ale to v posledních dnech prochází dosti výraznou korekcí. A tak se zdá, že jediné, co by mohlo nakonec fungovat jako "safe heaven" (bezpečný přístav) by mohl být starý dobrý americký dolar.

Ale kdo ví, jestli zítra a nebo v pondělí nebude opět vše zapomenuto a trhy vyjádřeno indexem SP500 půjdou směrem vzhůru k horní hranici postranního obchodního pásma, které se utvořilo po odrazu od minim 1100 po 1220 bodů. Nyní je index SP500 na hodnotě 1147 bodů -0,3%.

Tomáš Rojík, analytik, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.