Pondělí 28. září. Svátek má Václav.

US indexy pod tlakem

19.08.2015 | 17:54 0 Komentářů

Poklesy z Evropy se rozšiřují i na US trhy a tamní indexy jsou v první polovině dne pod tlakem. Index Dow Jones aktuálně ztrácí 1,23%, technologický Nasdaq oslabuje o 1,1%. Širší index S&P se obchoduje se ztrátou 1,2% na 2072 bodech a opět se dostal pod hladinu 200 MA.

Výrazný pokles indexu S&P a pohyb pod sledovanou technickou hladinou byl k vidění i přesně před týdnem, aby index následně v rámci dne předvedl výrazný obrat, smazal 1,5% ztrátu a zakončil nakonec v kladných číslech. Je reálné něco podobného i dnes? Teoreticky k tomu podmínky být můžou, když ve 20 hodin našeho času bude zveřejněn zápis z předchozího jednání FEDu a při více holubičím komentáři se obrat konat může. Návrat nad hodnoty 200 MA (2077 b.) vidím reálně, do kladných hodnot však spíše ne.

Poklesy na trzích jdou ruku v ruce s obavami o růst globální ekonomiky. Hlouběji do červených čísel poslaly indexy rovněž zprávy ohledně stavu zásob ropy, které nečekaně vzrostly. Ropa reagovala propadem o více jak 4%, dostala se na nová šestiletá minima a stáhla na výrazně nižší hodnoty celý energetický sektor (-3%) a sektor základních materiálů (-1,5%). V červených číslech se drží všech deset základních sektorů. Částečně proti trhu jdou stavitelé domů, kterým se v posledních dnech daří a včera byly podpořeny dobrou statistikou ohledně prodejů nových domů. DR Horton posiluje o 0,8%. Z povýsledkových reakcí dnes vyčnívaly akcie obchodního řetězce Target, které po zveřejnění dobrého zisku za 2Q rostly o více jak 5%. Růst měl však krátký život a se začátkem konferenčního hovoru a upřesnění výhledu akcie o všechny zisky přišla.

David Brzek, makléř, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.