Pátek 23. dubna. Svátek má Vojtěch.

US indexy opět mírně ztrácí

27.09.2013 | 18:35 0 Komentářů

Americké akcie se od začátku dnešního dne pohybují v červených číslech. Přes mírné snahy o odraz z denních minim se výrazné zotavení zatím nedostavilo a hlavní indexy nadále ztrácí. Dow Jones si odepisuje 0,5%, technologický Nasdaq je slabší o 0,1%.

Obavy ohledně prozatím bezvýchodné situace s navýšením dluhového stropu zatěžuje indexy podstatně více než obavy s ukončováním stimulů ze strany FEDu. Případné další vládní škrty mohou opět přibrzdit oživující ekonomiku. V kontextu této situace širší index S&P klesá pošesté ze sedmi posledních seancí. Zveřejněná makro data by měla trhu dnes spíše pomáhat, zatím se však tak neděje. Spotřebitelské výdaje rostly čtvrtý měsíc v řadě a zvýšily se v srpnu o 0,4%.

Částečně lepší výkonností se z hlavních indexů prezentuje technologický Nasdaq, který se drží v blízkosti nuly. Plusové body přidávají především akcie Microsoftu, které rostou téměř o 3%. Na sérii předchozích růstů navazují rovněž akcie Yahoo (+2,5%). Titulu evidentně prospívají pokračující spekulace ohledně aktuálně jednoho z nejočekávanějších IPO – čínské společnosti Alibaba – kde Yahoo drží významný podíl. Z pozitivně reportujících společností stojí za zmínku Nike, nováček v indexu Dow Jones. Společnost reportovala zisk nad očekávání trhu a posiluje o téměř 5%. Opačné starostí mají akcionáři maloobchodního řetězce J.C. Penney. Společnost oznámila úpis nových akcií a propad z posledních dnů se prohloubil. Titul se aktuálně obchoduje pod upisovací a ztrácí téměř 9%. Sektorově se daří nejméně telekomunikacím a základním materiálům (-1%), nejmenší ztráty mají naopak defenzivní sektory zdravotní péče a spotřebitelský sektor.

David Brzek, makléř, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.