Úterý 18. května. Svátek má Nataša.

US indexy mírně ztrácejí

28.06.2013 | 18:54 0 Komentářů

Americké akcie si v závěru druhého kvartálu vybírají částečný oddychový čas, když poslední seance přinesly nejsilnější třídenní růst od ledna tohoto roku.

Hlavní indexy aktuálně mírně oslabují, když Dow Jones ztrácí 0,41%, technologický Nasdaq si odepisuje 0,1%. Investoři jsou pod vlivem posledních makro údajů a zároveň komentářů představitelů FEDu. Dnešní mírný pokles koresponduje s vývoje za celý červen, když po sedmi růstových měsících uzavřou americké indexy v červených číslech.
Index nákupních manažerů chicagské oblasti výrazně oproti předchozí hodnotě oslabil, což by v převrácené logice posledních měsíců mělo být naopak pozitivní – slabší makra, pokračování stimulů. Náladu investorům v tomto duchu ale kazí Jeffrey Lacker z FEDU, který se opakovaně vyjádřil, že další nákupy dluhopisů jsou bezdůvodné. Rovněž vyjádření od Jeremy Steina vyznělo spíše negativně a zvyšuje pravděpodobnost (stále závislou nejvíce na vývoji makro údajů v příštích týdnech), že by na zářijovém zasedání mohlo dojít k omezení stimulů.
Při pohledu na strukturu dnešního pohybu vyčnívají na negativní straně nejvíce cyklické sektory, když pokles o 0,7% si připisuje průmyslový sektor, výrazněji v červených číslech jsou i finance a technologie. V mírně kladných číslech se naopak drží utility. Výrazné pohyby na jednotlivých papírech jsou rovněž k vidění spíše na negativní straně. Výrobce telefonů BlackBerry oslabuje o 25%, když reportoval kvartální ztrátu a nižší než očekávané tržby. Po výsledcích ztrácejí výrazně rovněž akcie Accenture (-11%). Po výrazných propadech z posledních doby dnech zaznamenávají částečnou růstovou korekci společnosti těžící zlato. Sektorová akcie GDX posiluje o více jak 5%.

David Brzek, makléř, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.