Sobota 31. října. Svátek má Štěpánka.

US indexy mírně klesají

21.04.2016 | 19:33 0 Komentářů

Americké akcie třetí den v řadě přešlapují na úrovni čtyřměsíčních maxim.

Po předchozích silných růstech si US indexy vybírají oddychový čas. V posledních třech dnech širší index S&P500 osciluje v těsné blízkosti hranice 2100 bodů. Od krátké konsolidace nemusí být však daleko k vybírání zisků a aktuální pokles o 0,3% se může rychle rozšířit a nikdo by se po tak úctyhodném růstu nemohl divit. Dow Jones aktuálně oslabuje o 0,45%, technologický Nasdaq je v záporu jednu desetinu.

Přes celkově nevýrazný pohyb hlavních indexů jsou však u individuálních titulů díky pokračující výsledkové sezoně poměrně výrazné výkyvy. Největší přítěží pro klasický Dow Jones jsou Travelers (-5,2%)a Verizon (-3,7%). Akcie telekomunikační společnosti klesají na dvouměsíční minima, když vedení oznámilo negativní dopady na ziskovost v 2Q v kontextu stávky zaměstnanců. Snižování nákladů pomohlo k lepší než očekávané ziskovosti jak železničnímu dopravci Union Pacific (+5,2%), tak Biogenu (+4%). Dravá značka amerického sportovního odívání Under Armour nadále roste výrazným tempem. V kontextu dobrého kvartálu vedení vylepšilo výhled pro celý rok. Akcie posilují o téměř 8%. Na včerejší povýsledkový pokles navazují i dnes akcie Coca-Cola (-1,5%). Report to nebyl nijak oslnivý, ale přeci jen pokles o více jak 6% za dva dny je u společnosti tohoto charakteru až moc.  

Sektorové jsou dnes díky Verizonu nejslabší telekomunikace (-2,5%), výrazněji ztrácejí i utility (-2,1%). V mírně zelených číslech se dokáže zdřez akorát zdravotní péče (+0,2%) a energetické firmy (+0,1%). Ropa mírně koriguje růsty z předchozích dnů a ztrácí přes 1%.

David Brzek, makléř, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.