Úterý 24. listopadu. Svátek má Emílie.

US futures: zopakuje se včerejší scénář s makrodaty?

29.08.2008 | 00:00 0 Komentářů

Pokud by se dnes na Wall Street podařilo realizovat podobné schéma jako při včerejším tradingu po solidních makrodatech, výrazně by to přispělo ke zlepšení sentimentu na trzích. Ovšem nesmíme zapomínat, že v pondělí jsou trhy uzavřeny (svátek Labor Day) a to není příliš obvyklé ponechávat v pozicích prostředky přes prodloužený víkend.
Stávající hodnoty futures na US akciové indexy vypadají takto: DJIA Index -26 bodů, Nasdaq 100 Index -4,25 bodů a SP 500 Index -3,80 bodů.
Na trhy je ovšem patrný vliv HV firmy Dell Inc., které včera po after hours zklamaly očekávání a dnes se zřejmě projeví v sentimentu technologií. V Evropě se Dell již obchoduje s cca 11% korekcí, navíc Deutsche Bank snížila cílovou cenu z 32 USD na 28 USD, ponechala buy.
V korporátní sféře se Microsoft zřejmě odhodlal k nákupu firmy Greenfield Online (SRVY) za 486 mil. USD v cashi, resp. 17,50 USD za akcii.

Dnešní makrodata mohou rozhodnout o směru trhů, čeká nás údaj o osobních příjmech, osobních výdajích a z toho plynoucí inflační indikátorová kombinace PCE Inflation index, dále Chicaho PMI a sentiment na trzích měřený University of Michigan.

Na komoditních trzích NYMEX se ropa obchoduje za 116,77 USD za barel a zlato je na ceně 842,80 USD za trojskou unci. Na forexových trzích se cross rates EUR/USD pohybují kolem hranice 1,4734 a poměr JPY/USD je na 108,89.

CAPITAL PARTNERS a.s.
Ing. J. Stoulil

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.