Sobota 05. prosince. Svátek má Jitka.

US futures: sentiment se nemění, minusové stavy

04.09.2008 | 00:00 0 Komentářů

Při pohledu na současné indikace futures na US akciové indexy se může vynořit otázka, co znamená stávající negativní sentiment na trzích, vysoká nejistota a z toho pramenící volatilita při burzovních sessions. Znamená to, že do konce roku 2008 se zřejmě budeme potýkat s touto neutěšenou situací a existuje vysoká pravděpodobnost přechodu (doufejme i vyřešení) těchto problémů do roku 2009.
Indikace futures na US hlavní akciové indexy jsou dnes následující: DJIA Index -46 bodů, Nasdaq 100 Index -8,75 bodů a SP 500 Index -5,50 bodů.
Na komoditních trzích se opět pomalu probouzí ropa s cenou 110,32 USD za barel a zlato stojí 812,20 USD za trojskou unci. Na forexových trzích se cross rates EUR/USD pohybují kolem hranice 1,4504.

Dnes zasedají Bank of England a ECB nad problematikou úrokových sazeb, přičemž od ECB se očekává i zpřísnění pravidel pro bankovní záruky.

Makrodata dnes obsahují položky srpnových maloobchodních prodejů řetězců, kdy je očekáván nárůst o 2% podle předpovědi International Council of Shopping Centers (oproti růstu 2,9% před rokem). Další položky makroúdajů jsou tyto: ADP Employment za srpen 08, Initial Claims k datu 30.8. t.r., Produktivita za 2.Q., dále ISM Services (služby) za srpen 08 a stav zásob ropy.

HV lze čekat mj. od firem Ciena, Hayes Lemmerz, Movado, Navistar, Quiksilver, Smith and Wesson, Take-Two Interactive Software, Toll Brothers (již vyhlásil ztrátu).

British Petroleum (BP) uzavřel dohodu s ruskými akcionáři společného JVC TNK-BP a vyřešily se tak několika měsíční neshody.

CAPITAL PARTNERS a.s.
Ing. J. Stoulil

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.