Sobota 15. května. Svátek má Žofie.

US futures: překvapí něco či s něčím Lehman Brothers? (13,12 hod.)

16.06.2008 | 00:00 0 Komentářů

Dnešní indikace US futures zatím vypadají na mírné plusové open, když investoři budou zejména monitorovat jednak makroukazatele (NY Empire State Index za červen 08 s číslem -1,5 a Net Foreign Purchases za duben 08) a jednak vyhlášení hospodářských výsledků problematického brokera Lehman Brothers (očekávání ztráty za 2.Q. 08 -2,8 mld USD, resp. -5,14 USD na akcii). Také případ odvolání CEO největší světové pojišťovny AIG Sullivana není zanedbatelný.
Konkrétní čísla futures na hlavní US akciové indexy jsou nyní následující: DJIA Index +31 bodů, Nasdaq 100 Index +1,50 bodů a SP 500 Index +4,30 bodů.

Dalším možným centrem pozornosti (což není v poslední době žádnou vyjímkou) bude opět cena ropy a to zvláště poté, co se Saúdská Arábie rozhodla navýšit těžební kvótu o 500T barelů denně. Současná cena ropy na komoditních trzích je 135 USD za barel a zlato stojí 871,30 USD za trojskou unci.
Na forexových trzích se cross rates EUR/USD pohybují kolem hranice 1,5465 a JPY/USD je na hranici 108,25.

Na řečnické scéně se opět objeví šéf FED Bernanke, když bude hovořit na summitu Senate Finance Committee Health a president Richmond FED Lacker promluví na téma ekonomického výhledu.

Federal Communications Commission doporučila schválení fúze mezi XM Satellite Radio (XMSR) a Sirius Satellite Radio (SIRI) podle zpráv WSJ. Banka Barclays v Evropě kursově roste poté co oznámila možný prodej akcií (rozhovory s investičním fondem) za prémii k páteční tržní ceně. Dále firma Republic Services (RSG) by mohla převzít firmu Allied Waste Industries (AW) za 6,6 mld USD v akciích.

HV lze dnes čekat mj. od firem: Adobe Systems, La-Z-Boy, Lehman Brothers (14,15 hod. SELČ), Motorcar Parts of America, Omnova Solutions, Titan Machinery.

CAPITAL PARTNERS a.s.
Ing. J. Stoulil

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.