Pátek 07. srpna. Svátek má Lada.

US futures: Keynes ožívá, aneb příchuť čínských miliard

10.11.2008 | 00:00 0 Komentářů

Dnešní zřejmě hlavní zprávou, která bude udávat sentiment akciových trhů celosvětově, je sobotní schválení stimulačního balíčku čínskou vládou. Čína nalije do své ekonomiky 586 mld. USD k podpoře domácí poptávky. Budou se vytvářet nová pracovní místa, snižovat daně. Tato událost může budit dojem takové první odpovědi na nedělní výzvu představitelů G20, která vyzývá vlády celého světa ke zvýšení výdajů na podporu zpomalující globální ekonomiky. Na této zprávě o čínském balíku dnes rostou evropské akciové indexy, ruský RTS Index k této chvíli dokonce roste o 8,72%. Dnešní futures dnes také naznačují pozitivní obchodní seanci na amerických akciových trzích.

 

Konkrétní stavy futures vypadají takto: DJIA Index + 149 bodů, Nasdaq 100 Index +19,5 bodů a S&P 500 Index +17,9 bodů.

 

Dnes očekáváme hospodářské výsledky například společností Allianz, American Defense Systems, American International Group, American Science and Engineering, ArQule, Ballard Power Systems, Cano Petroleum, Cameco, CHINA ARCHITECTURAL ENGR, Deutsche Post, Deutsche Postbank, Inter Parfums, Nortel Networks, Novavax, ORBITZ WORLDWIDE, Plug Power, Sirius Satellite Radio, Starbucks, Thornburg Mortgage, Tyson Foods, Uranium Resources.

 

Dnes neočekáváme žádné významné makroukazatele. Ovšem v souvislosti s makrodaty je relevantní zmínit, že společnost Goldman Sachs vydala předpověď růstu nezaměstnanosti až na 8,5% na konci příštího roku a na začátku roku 2010. Podle Goldman Sachs také FED sníží úrokové sazby o dalších 50 b.p. (0,5%) v prosinci tohoto roku.

 

Na komoditních trzích se ropa obchoduje za 63,48 USD za barel (Crude Oil – NYMEX) a zlato stojí 750 USD za trojskou unci (Gold – COMEX). Na forexu jsou cross rates EUR/USD na hranici 1,2875 a poměr JPY/USD je 99,0525.

 

CAPITAL PARTNERS a.s.

Karel Chod

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.