Úterý 21. září. Svátek má Matouš.

US futures: hlavními hráči budou makrodata, Goldman Sachs a FED

16.12.2008 | 00:00 0 Komentářů

Dnešní US futures prozatím mírně rostou v předzvěsti vyhlášení kvartálních hospodářských výsledků banky Goldman Sachs a v očekávání snížení hlavní úrokové sazby FED.

 

Podle přehledu FED Funds futures agentury Bloomberg dokonce 68 % oslovených analytiků očekává snížení hlavní úrokové sazby FED až na 0,25 %, dalších 32 % analytiků očekává snížení o polovinu, tj. na 0,5 %. Výsledek bude známý ve 20:15 SEČ. Nutno podotknout, že většina investorů zřejmě již ani tak nehledí na možné snížení úrokových sazeb, jako se spíše zaměřuje na indikaci potenciálních dalších kroků FED v oblasti záchrany ekonomiky (například pumpování dalších peněz do ekonomiky).

 

Banka Goldman Sachs bude reportovat svůj stav hospodaření před otevřením trhu. Očekává se ztráta -3,5 USD/akcii, byla by to první vyhlášená ztráta od doby umístění akcií této společnosti na burzu.

 

V případě, že se u Goldman Sachs ani u FED nestane nic překvapivého, mohla by mít vliv na dnešní obchodování spíše makrodata (viz níže). Očekávání u banky Goldman Sachs a u FED, které by se případně stalo skutečností,  je totiž z velké části již v trzích obsaženo.

 Konkrétní stavy futures vypadají takto: DJIA Index +12 bodů, Nasdaq 100 Index +3,75 bodů a S&P 500 Index +2 bodů.

                                                                     

Dnes jsou na pořadu hospodářské výsledky například společností: Adobe Systems, Best Buy, Goldman Sachs, Hovnanian Enterprises.

 

Dnešní makroukazatele obsahují Building Permits za listopad 08 s číslem 700K, Housing Starts za listopad 08 s očekáváním 730K, inflační indikátor CPI s cifrou -1,3% (Core CPI se čeká 0,1%) a nakonec to bude rozhodnutí FOMC FED o sazbách.

 

Na komoditních trzích se ropa obchoduje za 44,81 USD za barel (Crude Oil – NYMEX) a zlato stojí 832,6 USD za trojskou unci (Gold – COMEX). Na forexu jsou cross rates EUR/USD na hranici 1,3654 a poměr JPY/USD je 90,0000.

 

CAPITAL PARTNERS a.s.

Karel Chod

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.