Úterý 24. listopadu. Svátek má Emílie.

US futures: co všechno může zničit hurikán? (12,40 hod.)

27.08.2008 | 00:00 0 Komentářů

Podle současných indikací futures na hlavní akciové indexy se zatím hodnoty nacházejí v mírných minusech, konkrétně takto: DJIA Index -38 bodů, Nasdaq 100 Index -7,50 bodů a SP 500 Index -4,90 bodů.
Na komoditních se projevují obavy petrochemických firem, že by mohly být ohroženy jejich ropné rafinérie v Mexickém zálivu v návaznosti na směr pohybu hurikánu Gustav. Ropa se tak dostala na kurs 117,80 USD za barel na NYMEX a zlato se nachází na ceně 835,0 USD za trojskou unci.
Podle informací WSJ zvažuje Federal Deposit Insurance Corp. možnou výpůjčku od Treasury za účelem udržení adekvátní úrovně operativního kapitálu, neboť počet bank na jejich tzv. problem list vzrostl o 30%.
Další negativní informace přišla o hypotéčních subjektech Fannie Mae (FNM) a Freddie Mac (FRE), když ratingová agentura Standard and Poor´s přistoupila ke snížení jejich ratingu na dluhovou službu (rating podřízeného dluhu u FNM a FRE je na BBB+, rating preferenčních akcií je na BBB-).

Dnešní makroukazatele: Durable Orders za červenec 08 s očekáváním 0,1% a stav zásob ropy.

Na forexových trzích se cross rates EUR/USD pohybují kolem hranice 1,4713 a poměr JPY/USD je na 108,92.

Na scéně se objeví se svým výstupem president Atlanta FED Lockhart s projevem na téma inflace.

Podle WSJ prodá ropný gigant ConocoPhillips (COP) zbývající část své sítě benzínových stanic firmě PetroSun West za 800 mil. USD, když petrochemické společnosti obecně se více soustřeďují na základní business těžby ropy a v důsledku nízkých profit marginů opouští tento segment trhu.

CAPITAL PARTNERS a.s.
Ing. J. Stoulil

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.