Sobota 26. září. Svátek má Andrea.

US dolar po výběru zisků mírně oslabil

06.05.2008 | 11:25 0 Komentářů

Americký dolar v pondělí ztrácel, investoři vybírali zisky po silném růstu zelené bankovky v průběhu minulého týdne a to navzdory pozitivní zprávě sektoru služeb USA. Vůči euru uzavíral se ztrátou 0,5% na $1,5504. V pátek dolar posílil až na $1,5360 – nejsilnější hladinu od 24.března. Proti japonskému jenu ztratil 0,4% a zakončil na 104,93jenů když se v pátek odrazil od rezistence na hladině 105,70 nejvyšší hladině od 28.února.

Páteční report o zaměstnanosti vyšel překvapivě lepší než pesimistické prognózy trhu. Americké podniky zrušily v dubnu pouze 20 tisíc míst oproti očekávání -75 tisíc míst.

Pondělní objem obchodovánína byl na devizovém trhu vlažný z důvodu státního svátku v Británii a Japonsku. V USA byla zveřejněna pouze jedna statistika. ISM uvedl že sektoru služeb se v dubnu dařilo nad očekávání a zrychlil na 52bodů. Makrodata poskytla další důkaz že na tom největší ekonomika není až tak špatně. Po předběžném odhadu HDP za 1Q se slovo R přestalo používat. Avšak někteší analytici vidí další posílení dolaru nejistě. Stále existuje riziko zakolísání ekonomiky v následujících čtvrtletích.

Zdroj: IQ Trade

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.