Neděle 13. června. Svátek má Antonín.

US akcie sestupují ze svých maxim

03.03.2015 | 19:38 0 Komentářů

Po včerejších nových rekordech hlavních US indexů jsme dnes na akciových trzích svědky částečného vybírání zisků. Index S&P 500 klesá o 0,7% k hranici 2 100 body, Dow Jones ztrácí 0,6% a Nasdaq se vrací pod úroveň 5 tisíc bodů (-0,8%).

Zámořské akciové trhy dnes od úvodních minut ztrácejí a sestupují tak z dosažených maxim v pondělním obchodování. Někteří investoři tak realizují dosažené únorové zisky, když například index S&P 500 posílil za druhý měsíc letošního roku o 5,5%. Akcie americké automobilky Ford Motor (F) padají o 2,5%, když firma oznámila pokles tržeb za poslední měsíc. Prodeje další velké automobilky General Motors (GM) sice vzrostly, ale méně než se očekávalo. Na pozadí růstu cen ropy se dnes daří energetickému sektoru, který jde společně s utilitami proti zbytku trhu a obchoduje se v kladných číslech. Zbylých 8 hlavních sektorů ekonomiky ztrácí, nejvíce akcie zdravotnických firem (-1,2%) a technologie (-1%). Dnešní den je chudý na marko zprávy, za zmínku stojí index aktivity pro oblast New York, který z lednových 44,5 bodu v únoru posílil na 63,1. Na závěr výsledkové sezóny představil svá hospodářská čísla maloobchodní prodejce spotřební elektroniky Best Buy (BBY). Firma překonala odhady trhu na úrovni upraveného zisku, tržby společnosti však zaostaly za očekáváním. Management oznámil výplatu mimořádné dividendy a také program zpětného odkupu akcií pro příští 3 roky. Akcie Best Buy momentálně posilují o 1,1%. Velký pokles dnes vidíme u čínského gigantu Alibaba (BABA), firma ztrácí 4% a obchoduje se těsně u hranice 80 dolarů, nejníže od uvedení na burzu. Výrobce video her Take-Two, který nedávno opětovně odložil start populární hry GTA 5 pro PC, dnes prorazil technickou podporu (-3,5%) a pokračuje v pádu ze svých lednových maxim již o téměř 20%.

Zlato klesá o 0,1% a pohybuje se v blízkosti 1 200 dolarů za unci. Americká ropa WTI roste nad 50 dolarů (+1,6%). Měnový pár EUR/USD se obchoduje těsně pod hladinou 1,12 (euro tak nepatrně posiluje).

Tomáš Plundra, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.