Pondělí 12. dubna. Svátek má Julius.

Úrokové sazby v EU zůstanou pravděpodobně beze změny

19.04.2013 | 18:05 0 Komentářů

Německý ministr financí Wolfgang Schaeuble a šéf německé centrální banky Jens Weidmann se dnes shodli na důležitosti vytvoření nové bankovní unie. Nepřímo tak vyzvali Evropskou unii k dalšímu kroku v prohloubení integrace. Budou-li jejich slova vyslyšena, tak nás může čekat novelizace současně platných smluv. Podle Schaeubla je Německo již nyní připraveno podpořit tento návrh a oba dva si myslí, že bankovní unie by měla začít fungovat co nejdřív.

Euro dnes výrazně posiluje také díky zmínce Jens Weidmanna, který poupravil svoji předchozí výpověď o úrokových sazbách v eurozóně. Jeho proslov v průběhu tohoto týdne byl totiž trhy špatně pochopen, když pán Weidmann mluvil o tom, že Evropská centrální banka (ECB) by mohla snížit úrokové sazby. Dnes ale svoji rétoriku upravil a řekl, že  nepovažuje za nutné upravovat současnou sazbu ve výši 0,75 procenta a považuje ji za adekvátní k současnému ekonomickému stavu. Snížení je možné jenom v případě zhoršujícího se stavu ekonomiky eurozóny.

EUR/USD se znovu přiblížilo k rozhodující Fibonacciho hladině 38,2. Intradenní trend zůstává býčí a drží se v rostoucím trendovém kanálu. Střednědobě však trh stále zůstává bez trendu a je potřeba věnovat pozornost hlavně vyšším časovým rámcům. Pozitivní reakce eura je způsobena původním očekáváním, že Weidmann zveřejní informace o možném snížení úrokových sazeb. V zásadě však vše zůstává nezměněno.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.