Čtvrtek 28. ledna. Svátek má Otýlie.

Úřady EU obvinily Facebook, že nedodal potřebné informace při akvizici WhatsApp

20.12.2016 | 15:05 0 Komentářů

Provozovatel sociální sítě Facebook může čelit pokutě až 1 % z ročních tržeb kvůli údajnému nedodržení regulatorních požadavků při akvizici komunikační aplikace WhatsApp v roce 2014.

Regulační úřad EU obvinil Facebook, že poskytoval nesprávné a zavádějící informace. Zástupce úřadu na druhé straně oznámily, že akvizice v hodnotě 22 mld. dolarů není tímto ohrožena.

Facebook je prozatím poslední americkou společností, která je obviněna z porušování regulatorních opatření nebo zákonů EU. Letos byla obviněna i společnost Apple a úřady vyšetřovaly ve třech různých případech Google.

Komisařka EU pro konkurenci Vestagerová letos oznámila, že se zástupci úřadu vyptávali na změnu podmínek o ochraně osobních údajů u aplikace WhatsApp. Tyto změny oznámené v srpnu umožnily sociálním sítím Facebook a Instagram stahovat data z aplikace WhatsApp.

V roce 2014 Facebook regulatorní úřady informoval, že neumožní automatické propojení dvou uživatelských účtů.

Pokuta za porušení pravidel může být vysoká až do 1% ročních tržeb. Facebook se musí k námitkám vyjádřit do 31. ledna.

V říjnu úřady Facebooku nařídily, že musí zastavit propojování dat s aplikací WhatsApp. Německo v současné době vyhrožuje zavedením zákonů, které by zabránily sdílení tzv. fake news (nepravdivé zprávy) a nenávistných výroků.

Zdroj: Bloomberg

Vojtěch Cinert
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.