Pondělí 10. května. Svátek má Blažena.

Úřad CFTC dělá zátah na spekulanty

18.06.2008 | 12:54 0 Komentářů

Americké regulační orgány oznámily záměr uvalit limity na obchodování ropy v zámoří aby zabránily spekulativním investicím které pravděpodobně ženou ceny černého zlata do rekordních výšin. Úřad pro dohled nad komoditními trhy (CFTC) uvedl že elektronická burza ICE se musí podřídit americkým předpisům aby se ochranný efekt mohl projevit.

Ceny ropy jsou o 40% vyšší než na počátku roku a na vině jsou právě velcí spekulanti, včetně hedžových fondů a investičních bank. Právě reprezentanti asociace americké letecké dopravy (ATA) požadují důslednou kontrolu komoditních trhů protože jim neúměrně rostou náklady a jsou ve velmi tíživé situaci. Životachopnost americké ekonomiky byla vždy spjata se systémem letecké dopravy.

Burza ICE již odpověděla že splní americké regulační požadavky podřízené FSA. Evropské úřady přislíbily že budou se svými americkými protějšky spolupracovat a zasahovat proti manipulaci trhu. Od října bude americká ropa WTI obchodovaná z celkového objemu 30% na burze ICE podřízena přísnějším limitům.

Zdroj: IQ Trade

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.