Pátek 07. května. Svátek má Stanislav.

Úpravy v modelových portfoliích

29.10.2019 | 10:58 0 Komentářů

V souvislosti s nově vydaným investičním doporučením pro akcie ČEZ a PFNonwovens upravujeme držené pozice v rámci modelového portfolia PortFio.

Na konci minulého týdne došlo ze strany Fio banky ke zvýšení cílové ceny pro akcie ČEZ na 748 Kč a potvrzení nákupního doporučení. V kontextu nové analýzy navyšujeme pozici v titulu o 120 ks na celkových 1300 ks. V rámci modelového portfolia PortFio je ČEZ s potenciálem přes 40 % jedním z nejatraktivnějších titulů a snažíme se v něm udržovat nadále nejvyšší zastoupení. Pod vlivem příznivého vývoje tržních cen elektřiny předpokládáme nadále rostoucí trend hospodaření. Zlepšení ziskovosti se pozitivně odrazí podle našeho názoru i na výplatě dividendy, která má potenciál se ve střednědobém horizontu vrátit k hranici 50 Kč.

V průběhu záři bylo rovněž aktualizováno doporučení pro akcie společnosti PFNonwovens. Po výrazném poklesu, který akcie postihl v uplynulém roce, je titul vůči naší cílové ceně 834 Kč podhodnocený. S diskontem se titul obchoduje i v porovnání s veřejně obchodovanými konkurenčními společnostmi. Při investičním rozhodování je nutné vzít v potaz nízkou likviditu akcií na trhu a vliv akcionářské struktury. Při zohlednění těchto faktorů nám titul nadále přijde atraktivní a na ceně 710 Kč navyšuje stávající pozici v PortFio o 50 ks. Celková pozice v objemu 100 ks akcií je však nadále nejmenší ve struktuře drženého portfolia.

V kontextu potřeby technických úprav evidence modelových portfolií dochází ke změnám v zobrazení v aplikaci e-Broker. Modelové portfolio PortFio je aktuálně v rámci aplikace zobrazováno v přehledu portfolií pod označením PortFio2019. Historie transakcí u aktuálně držených pozic je zaznamenána, kompletní historie je k dispozici u portfolia s označením PortFio2009.

V souvislosti s technickými změnami došlo i k úpravám zobrazování modelového portfolia TradeFio. Nově se portfolio s úvodním vkladem v aplikaci e-Broker zobrazuje pod označením TradeFio2019. Historické transakce je možné dohledat pod portfoliem s označením TradeFio2011. Pozice v ČEZu se v rámci změny nepřeváděla a došlo dnes k jejímu uzavření na trhu. Při zohlednění vyplacené dividendy byl poslední nákup z dubna letošního roku uzavřen prakticky na nule. Pozici nepřevádíme čistě z technických důvodů, v titulu nadále vidíme výrazný potenciál jak z krátkodobého, tak střednědobého pohledu. Titulu se budeme nadále primárně věnovat v rámci modelového portfolia PortFio, kde byla naopak pozice dnes navýšena.   

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.