Čtvrtek 06. května. Svátek má Radoslav.

Upozornění na rizika spojená s akciemi firem, které mají dle USA vazby na armádu komunistické Číny

15.04.2021 | 15:12 0 Komentářů

Fio banka upozorňuje na rizika spojená s obchodováním cenných papírů společností, které Spojené státy americké považují za navázané na armádu komunistické Číny.

Tehdejší americký prezident Donald Trump 12. listopadu 2020 podepsal exekutivní příkaz číslo 13959, kterým od 11. ledna 2021 zakázal americkým fyzickým i právnickým osobám obchodovat s cennými papíry spojenými s firmami, které Spojené státy americké považují za navázané na armádní složky komunistické Číny. Prodej otevřených pozic pak bude povolen do 11. listopadu 2021.

S ohledem na tento exekutivní příkaz tak klienty upozorňujeme na rizika spojená s obchodováním těchto cenných papírů (ať už přímo akcií, ADR nebo dalších) na americkém nebo německém trhu.

V důsledku tohoto exekutivního příkazu je možné, že tyto cenné papíry nemusí být možné prodat na trhu, jejich prodej může vyžadovat dodatečný čas a náklady, případně likvidace takové pozice může být vynucena.

Investorům do těchto cenných papírů tak mohou vzniknout nepoměrně vysoké náklady na likvidaci takové pozice nebo při prodeji mohou dosáhnout s ohledem na podmínky na trhu silně nepříznivé ceny při nuceném prodeji.

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.