Pondělí 18. října. Svátek má Lukáš.

Upozornění na omezení přístupu investorů k segmentu „Expert Market“ na trhu OTC

20.09.2021 | 09:07 0 Komentářů

Upozornění na dopady změny pravidla 15c2-11, která omezí přístup investorů k segmentu „Expert Market“ na trhu OTC.

Aktualizace (6. 9. 17:22): Podle nejnovějších informací od našeho obchodního partnera v USA Pershing LLC bude možné podávat pokyny na uzavření otevřených pozic u Fio banky také po zmíněném datu 28. 9. 2021. U těchto pokynů však může docházet k odmítnutí, pokud je například nebude možné umístit na trh z důvodu nízké likvidity.

Vlivem změny pravidla 15c2-11 ze strany americké Komise pro burzy a cenné papíry (SEC) dojde od 7. a 28. září 2021 k omezení přístupu investorů k cenným papírům obchodovaným na „Expert Market“ segmentu na trhu OTC.

Od 7. září 2021 nebude možné na dotčené cenné papíry zadávat nákupní pokyny a veškeré k tomuto dni aktivní nákupní pokyny budou zrušeny. Od 28. září 2021 nebude možné na dotčené cenné papíry zadávat ani prodejní pokyny (tedy od 28. září 2021 již nebude možné s dotčenými cennými papíry na trhu OTC jakkoli obchodovat) a veškeré k tomuto dni aktivní prodejní pokyny budou zrušeny.

Informace o dalším postupu ve vztahu k otevřeným pozicím v dotčených cenných papírech klientům sdělíme, jakmile nám budou sděleny naším americkým partnerem. Předběžně ale upozorňujeme, že může dojít i k nucenému prodeji otevřených pozic v dotčených cenných papírech, a to za podmínek, které pro investora mohou být nevýhodné.

S tímto úkonem (a i s jinými úkony v rámci dalšího nakládání s otevřenými pozicemi) také mohou být spojeny dodatečné náklady, prodloužené termíny vypořádání obchodu a může být nutná součinnost investora s realizací procesu.

Dotčené tituly lze najít na stránce https://www.otcmarkets.com/research/stock-screener po vybrání trhu „Expert Market“. Seznam dotčených akcií se může měnit. Společnost OTC Markets v současné době vyhodnocuje zařazení dalších akcií ze segmentů Pink Limited Information a Pink No Information, které mohou být také zařazeny do omezeného trhu Expert Market.

Změnu pravidla 15c2-11 vysvětluje SEC snahou chránit investory před emitenty cenných papírů, kteří včas a veřejně neposkytují požadované údaje.

Pokud aktuálně držíte otevřenou pozici v některém z dotčených cenných papírů, doporučujeme vám vzhledem k výše uvedenému důkladně zvážit váš další postup a případnou včasnou likvidaci takové otevřené pozice.

Další informace ke změně jsou dostupné zde:

https://www.sec.gov/news/press-release/2020-212

https://www.otcmarkets.com/learn/15c2-11-resource-center

Fio banka, a.s.

Zpráva původně vydána 31. 8. 2021 v 13:16.

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.