Pátek 17. září. Svátek má Naděžda.

Údaje o zaměstnanosti v USA vzbuzují mezi investory optimismus

03.03.2011 | 11:13 0 Komentářů

Peter Garnry, Equity Strategist

Evropské akciové trhy otevřou na stejných nebo mírně vyšších úrovních, neboť včerejší údaje o zaměstnanosti v USA ukazují na zlepšující se situaci na trhu práce. Předpokládáme, že akcie se před páteční změnou počtu pracovních míst v nezemědělském sektoru budou obchodovat v úzkých pásmech, pokud ovšem nedojde k významným změnám u HDP nebo maloobchodních tržeb v eurozóně.

Futures indexu FTSE 100 se před otevřením akciových trhů pohybují na nezměněných úrovních. Pokud jde o ekonomické údaje, trh se dnes bude soustřeďovat na hrubý domácí produkt a maloobchodní tržby v eurozóně (obojí v 10:00 GMT). Očekává se, že HDP eurozóny se oproti předchozímu období v mezičtvrtletním vyjádření nezmění a maloobchodní tržby by měly vykázat meziměsíční nárůst o 0,3 %. Vzhledem k tomu, že ceny ropy Brent jsou také mírně pod 115 USD za barel, mohly by akcie během dnešní seance najít určitou oporu, a to i navzdory přetrvávajícímu napětí na Blízkém východě.

Včera vzrostl index S&P 500 o 0,2 %, když změna zaměstnanosti ADP v únoru dosáhla vyšší úrovně (217 tis.), než se čekalo, a zdravě se zlepšila oproti lednovým revidovaným 189 tis. před pátečními údaji o zaměstnanosti mimo zemědělství. Trh s futures zpočátku na tyto údaje reagoval umírněně, ale po otevření trhu se údaj týkající se změny zaměstnanosti ADP stal motorem růstu amerických akciových indexů. Zpráva ADP obsahovala jeden zajímavý zásadní signál: malé a střední podniky v únoru masivně nabíraly zaměstnance, což je pro americkou ekonomiku dobrá zpráva. Béžová kniha Fedu také potvrdila zlepšující se situaci na americkém trhu práce, ale zároveň dodala, že firmy uvádějí, že dokáží lépe přenášet rostoucí náklady na vstupy na spotřebitele, což by podle Fedu mohlo v nadcházejícím období signalizovat inflační tlaky.
http://www.saxobank.cz/

Zdroj: Saxo Bank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.