Pondělí 25. října. Svátek má Beáta.

Tykač by se rád časem dostal k 20 % Monety, spojení s Air Bank by zřejmě podpořil

14.10.2021 | 12:25 0 Komentářů

Pavel Tykač v rozhovoru pro Seznam zprávy komentoval motivy jeho nákupů akcií Moneta Money Bank. Zvažované spojení se skupinou Air Bank by zřejmě podpořil.

Majitel energetické skupiny Sev.en Energy Pavel Tykač v rozhovoru pro Seznam zprávy komentoval motivy jeho nákupů akcií Monety, ve které podle posledního hlášení drží 5,19 %.

Tykač v rozhovoru kritizoval banky se zahraničními vlastníky, které odmítají financovat projekty v oblasti uhlí, byť jen metalurgického pro výrobu oceli. Přání, „aby vznikla silná česká banka, která bude financovat silný český průmysl“, označil za hlavní motiv investice do Monety, s „příběhem PPF to příliš nesouvisí“.

„Proto bych si chtěl v Monetě vybudovat ještě významnější pozici, než máme. Ne, že bych chtěl ohrožovat pozici PPF. Mně se strašně líbila myšlenka Petra Kellnera, dokud žil, že chce vybudovat velkou českou banku. Naštěstí jeho dědicové a manažeři, kteří je zastupují, v té myšlence pokračují. A já jsem pevně odhodlaný pokračovat, v Monetě hrát významnou roli a všemi hlasy podpořit, aby financovala český průmysl,“ řekl Tykač.

„Já bych se rád časem dostal někam k dvaceti procentům [Monety]. Ale to je běh na dlouhou trať,“ řekl Tykač.

Na otázku, zda by hlasoval pro spojení se skupinou Air Bank odpověděl: „Asi ano. Pokud by to jenom trochu dávalo smysl, tak ano. Mně se idea spojení s Air Bank líbí, samozřejmě by záleželo na konkrétních podmínkách.“

Seznam zprávy s Pavlem Tykačem vydaly dvoudílný rozhovor (1. díl, 2. díl).

Akcie Moneta Money Bank (BAAGECBA) dnes na pražské burze ztrácí 0,3 % na 89,7 Kč, na burze RM-SYSTÉM rostou o 0,1 % na 89,95 Kč.

Zdroj: Seznam zprávy

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.