Pátek 25. června. Svátek má Ivan.

Twitter po výsledcích, indikace výrazného propadu

28.10.2015 | 13:15 0 Komentářů

Sociální síť Twitter představila včera po uzavření trhů své výsledky za 3. kvartál. Výsledky překonaly očekávání analytiků. Především prudce meziročně narostly příjmy, a to o 57,6 % na 569,2 mil. USD. 86% tržeb plyne z mobilní aplikace Twitteru. Hrubý zisk EBITDA se vyšplhal na 142 mil. USD, což minimálně o 20% překonalo odhady analytiků. Společnosti se také povedlo meziročně snížit čistou ztrátu na 131,7 mil. USD. Nejdůležitějším ukazatelem jsou však čísla o počtech aktivních uživatelů (alespoň jedno měsíční přihlášení). Zde Twitter zklamal slabým nárůstem jen o 8% na 307 milionů uživatelů. Investory však nepotěšil především výhled na další kvartál, kde společnost očekává tržby mezi 695-710 mil. USD, zatímco trh čekal odhad v průměru kolem 740 mil. USD.

Společnost si byla svých  dlouhodobých problémů vědoma a tak v průběhu uplynulého kvartálu nasadila vícero opatření na zlepšení marketingového využití prostředí sítě Twitter. Zároveň se do společnosti vrátil zakladatel Jack Dorsey, který ohlásil plán propustit 8% zaměstnanců a několik dalších změn. Tyto procesy však budou do výsledků promlouvat postupně až v průběhu dalších kvartálů.

V USA akcie Twitter (TWTR) v aftermarketu oslabila o 11,2%. Na německé burze Xetra (ticker TWR) je akcie aktuálně na ceně 25,31 EUR a odepisuje 9,2%.

Martin Varecha
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.