Čtvrtek 21. ledna. Svátek má Běla.

Tržně měřená pravděpodobnost snížení úrokových sazeb ze strany ECB poprvé přesáhla 50 %

19.07.2019 | 15:22 0 Komentářů

Tržně měřená pravděpodobnost, že ECB sníží úrokové sazby o 10 bazických bodů hlouběji do záporu již na příštím zasedání dnes poprvé přesáhla 50 %.

Tržně měřená pravděpodobnost snížení úrokových sazeb ze strany Evropské centrální banky (ECB) již na nejbližším zaedání v příštím týdnu dnes rostou. Na základě obchodování s overnight index swapy pravědpodobnost snížení depozitní facility ze současných -0,4 % na -0,5 % vzrostla poprvé nad 50 %. Před měsícem se přitom pravděpodobnost pohybovala zhruba o 25 procentních bodů níže.

Hlavním důvodem má být podle The Financial Times včerejší vystoupení prezidenta newyorského Fedu J. Williamse, který zřetelně naznačoval* snížení sazeb na příštím zasedání Federálního výboru pro otevřený trh (FOMC). Trhy na jeho výstup reagovaly velmi citlivě a dokonce začala výrazně růst pravděpodobnost snížení cílového pásma pro mezibankovní sazbu federal funds rate o 0,50 bazických bodů. Tento fakt přinutil tiskové oddělení Fedu přijít s výrokem, že Williamsův proslov měl mít spíše akademický charakter a výroky v něm vyřčené nelze interpretovat jako jasné náznaky příštích kroků americké centrální banky.

 

* „Je lepší reagovat preventivním krokem, než čekat až se katastrofa rozvine,“ řekl Williams doslovně.

 

Zdroj: The Financial Times

František Mašek, Fio banka, a.s.

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.