Pátek 18. června. Svátek má Milan.

Tržby z automobilů v Číně v únoru poklesly o téměř 14 %

12.03.2019 | 11:11 0 Komentářů

Se zpomalující se čínskou ekonomikou a obchodními válkami s USA poklesly tržby z prodeje automobilů v Číně v únoru o téměř 14 %. Čína v minulém týdnu oznámila, že se chystá provést řadu opatření ke stimulaci tamější ekonomiky, mezi něž se řadí například úprava daňové sazby. Od té si čínská vláda slibuje oživení spotřebitelské poptávky a nastartování zpomalujícího se hospodářství.

Busy Street in China; Autor: [Erdenebayar]

Tržby z automobilového průmyslu v Číně poklesly po osmé za sebou, když v únoru tržby na největším automobilovém trhu zaznamenaly propad o téměř 14 %.

Poptávka po automobilech v Číně rostla po dobu několika let s tím, jak čínská ekonomika zažívala prudký ekonomický růst, který měl za následek posun obyvatelstva do vyšších spotřebitelských struktur. V minulém roce roční tržby poklesly poprvé během asi dvou dekád v návaznosti na zpomalující se ekonomiku a nejistoty v souvislosti s obchodními válkami s USA.

Čína v minulém týdnu ohlásila několik opatření, kterým by chtěla nastartovat zpomalující se tamější ekonomiku. Mezi zamýšlené nástroje patří například snižování daní, které by mohlo pomoci nastartovat poptávku po automobilech. Nicméně analytici uvedli, že očekávaný výsledek se dostaví s jistou časovou prodlevou.

Newyorská Citybank v pondělí poznamenala, že načasování plánovaných daňových škrtů za účelem podpořit spotřebu zůstává stále nejasné, a proto spotřebitelé nákupy automobilů odloží do doby, než nová daň bude zavedena.

Prodeje automobilů představují důležitý barometr zdraví spotřeby čínských spotřebitelů a zároveň jsou klíčovým faktorem pro zahraniční výrobce automobilů, kteří doufají, že čínská poptávka může podpořit světový automobilový sektor.

Zdroj: CNBC

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.