Pátek 24. září. Svátek má Jaromír.

Tržby společnosti Philip Morris rostly

08.11.2012 | 10:37 0 Komentářů

Philip Morris reportoval tržby bez spotřební daně a DPH za prvních devět měsíců roku 2012 ve výši 9,6 miliardy Kč, což představuje nárůst o 8,9 % oproti stejnému období roku 2011. Tržní podíl poklesl o 1,4 % na 50,8 % v České republice a vzrostl o 1,1 % na 50,8 % na Slovensku. Objem domácího odbytu v ČR poklesl o 8 %, na Slovensku pak o 6,5 %.

Za třetí kvartál pak tržby bez spotřební daně a DPH oproti minulému roku rostly o 3,9 % na 3,3 miliardy Kč. Tržbám prospěl také příznivý vývoj měnového kurzu.

Vyšší tržby byly ovlivněny především vyšším vývozem jiným společnostem v rámci skupiny Philip Morris International. Celkový odbyt v ČR a na Slovensku zůstává pod tlakem kvůli nižšímu objemu trhů cigaret a přechodu spotřebitelů na cigarety v levném cenovém segmentu v obou zemích.

Tržní podíl Philip Morris tak dále klesá, avšak společnost uvedla, že nižším tempem než tomu bylo ve čtvrtém čtvrtletí minulého roku. Na pokles tržního podílu reagovala společnost inovací portfolia značek. Pokles tržního podílu ve třetím kvartálu u místních značek v levném cenovém segmentu byl částečně vykompenzován vyšším podílem značek Marlboro, Philip Morris a Chesterfield.

Akcie Philip Morris (BAATABAK) rostou o 1,65 %.

Zdroj: Philip Morris

Lukáš Brodníček
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.