Pátek 25. června. Svátek má Ivan.

Trumpova administrativa zvažuje biliónový stimul ekonomiky

16.06.2020 | 10:24 0 Komentářů

Donald Trump se nechal slyšet, že jeho administrativa připravila návrh ekonomického stimulu ve výši 1 biliónu amerických dolarů, který by směřoval zejména do infrastruktury. Část prostředků by údajně byla použita také na výstavbu 5G sítě a zajištění rychlého a stabilního internetového připojení také v hůře dostupných oblastech Spojených států.

Výstavba dopravní infrastruktury

Trumpova administrativa připravuje návrh infrastrukturálního stimulačního balíčku ve výši 1 biliónu amerických dolarů. Zamýšlí tak v rámci svých snach dostat největší světovou ekonomiku zpět na nohy.

Předběžná verze by většinu vyhrazených peněz směřovala do infrastrukturních prací, tedy na stavbu cest a mostů. Zároveň by byla část prostředků použita pro výstavbu 5G sítě a výstavbu sítě pro rychlé a stabilní internetové připojení v odlehlých lokalitách.

Prezident Donald Trump bude otázku stabilního internetového pokrytí i pro hůře dostupné oblasti diskutovat tento čtvrtek.

Současná podoba zákona o financování infrastruktury by měla být projednána 30. září a Trump tento moment vidí jako příležitost pro protlačení širšího balíčku.

Předběžný plán bije na poplach s tím, jak se demokraté, republikáni a Donald Trump pokouší načasovat stimul americké ekonomiky, jež byla pandemii tvrdě zasažena.

Demokraté navrhli stimul infrastruktury ve výši 500 miliard USD během následujících pěti let. Ale bližší informace k tomuto návrhu zatím neposkytly.

Zdroj: Bloomberg

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.