Úterý 15. června. Svátek má Vít.

Trump podepsal exekutivní příkaz směřující proti sociálním sítím

29.05.2020 | 10:15 0 Komentářů

Exekutivní příkaz míří na právní ochranu mj. sociálních sítí při označování a odebírání příspěvků na jejích platformách.

Americký prezident Donald Trump podepsal exekutivní příkaz, který napadá zákon z roku 1996, který právně chrání provozovatele internetových služeb jako například sociální sítě, které díky němu mohou označit či odebírat desinformační, urážející anebo jinak osoby poškozující zprávy uveřejněné na jejich platformě.

Exekutivní příkaz cílí na to, aby pokud provozovatel internetové služby učinil tento krok mimo institut dobré víry a šel za hranici objektivně prokazatelných odůvodnění, mohl být zbaven právní ochrany vyplývající z původního zákona a dostat se do soudního sporu. Nicméně i tak je nejdříve zapotřebí prokázat, že například sociální síť při označení dezinformačního příspěvku či jeho smazání ztrácí právní imunitu kvůli porušení podmínek uvedených v exekutivním příkazu.

Donald Trump tento krok činí poté, co byl jeho příspěvek na sociální síti veřejně označen s odkazem na to, aby si lidé by mohli ověřit jeho pravdivost. Trump po podepsání příkazu dokonce vzkázal, že pokud se podaří jeho právníkům najít cestu, jak zákonně omezit anebo uzavřít společnost Twitter, učiní tak.

 

Zdroj: The Wall Street Journal, The New York Times

Miloslav Blín
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Miloslav Blín
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.