Pátek 24. září. Svátek má Jaromír.

Trhy vstřebaly páteční data z trhu práce a zavřely výše

30.11.-0001 | 00:00 0 Komentářů

Přestože páteční seance neměla na evropských burzách jednoznačný směr podařilo se akciím uzavřít na nových 15-měsíčních maximech. Na pozitivním závěru evropských indexů nic nezměnila ani americká data, která přinesla nečekaný úbytek pracovních míst. Zadařilo se plošně bankovním akciím poté, co analytici UBS zvýšili doporučení na akcie Deutsche bank a Barclays na „nákup“. Kupci se soustředili i na akcie těžařského sektoru především v reakci na znovu opakované doporučení od RBS na tento sektor v čele se společnostmi Anglo American, Vedanta či Xstrata.
Očekávaná data z amerického trhu práce zklamala. Čísla ukázala nečekaný úbytek 85.000 pracovních míst v prosinci. Míra nezaměstnanosti stagnovala na 10% a naplnila očekávání. Dolar oslabil. Americké akcie se potácely spíše v červených číslech, než mezi investory nakonec převážil názor, že ekonomické oživení nebude přerušeno a mírně vytlačili všechny hlavní indexy do kladných hodnot. Investiční banka Morgan Stanley zařadila sektor „Healthcare“ na svůj list jako atraktivní. Pozornost investorů se začne upírat směrem k zveřejňování korporátním výsledkům za čtvrtý kvartál, které dnes po zavření trhu tradičně zahajuje Alcoa.
Pozitivní sentiment pro začátek dnešního evropského obchodování podpořila silná data z čínského exportu a trhy se dopoledně drží v kladném teritoriu. Michal Doležal, Commerzbank

Zdroj: Commerzbank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.