Neděle 09. května. Svátek má Ctibor.

Trhy zastavují několikadenní pokles

30.11.-0001 | 00:00 0 Komentářů

Evropské akcie se na začátku čtvrteční seance pokoušely zpevnit, ale pokus skončil pouze stagnací. Zotavení komoditních cen povzbudilo akcie cyklických těžařských společností jako Rangold, Lonmin, Vedanta nebo Fresnillo. Také bankovní tituly si po propadech z předchozích dnů snažily vylepšit reputaci. Oba sektory tak vyvažovaly pokles cen ropných a farmaceutických akcií, ale k definitivnímu udržení kladných hodnot hlavních indexů to nestačilo. Evropská centrální banka ponechala při svém měnovém zasedání úrokové sazby beze změny, její hlavní sazba zůstává na 1%. Negativní vývoj amerických trhů po jejich otevření poslal závěr evropských indexů opět mírně do červených čísel.

Americká ekonomická data dopadla smíšeně . ISM index v sekoru služeb za srpen splnil očekávání. Týdenní počet nových žádostí o dávky v nezaměstnanosti dopadl podle očekávání analytiků, celkový počet vyplacených dávek však stoupl. Nicméně americké burzy nakonec dokázaly přerušit několikadenní ztrátovou sérii, když kupci zareagovali na report o nečekaně silných tržbách maloobchodních řetězců za srpen. Široký index S&P500 se dostal opět nad klíčovou úroveň 1000 bodů. Cena zlata se vyšplhala na šestiměsíční maximum, blízko k hodnotě 1000 dolarů za unci. Cena ropného kontraktu klesla pod 68 dolarů za barel.
Evropské burzy se dnes ráno odražejí nahoru a investoři vyčkávají důležitá data z amerického trhu práce. Na pořadu dne jsou údaje o změně pracovních míst a míra nezaměstnanosti. Michal Doležal, Commerzbank

Zdroj: Commerzbank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.