Úterý 19. ledna. Svátek má Doubravka.

Trhy se po dlouhém víkendu snaží udržet růst

30.11.-0001 | 00:00 0 Komentářů

Americké burzy při pondělku rostly zatímco evropské trhy zůstaly zavřené. Hlavní indexy Dow Jones i S&P 500 postoupily na nová 18-měsíční maxima. Investoři přijali páteční data z amerického trhu práce jako potvrzení pokračujícího ekonomického oživení. Nákupní nálada se soustředila na akcie oborů navázaných na těžbu. Také energetickým titulům se dařilo poté, co ropa atakovala úroveň 86 dolarů za barel. Společnosti Exxon Mobile nebo Chevron přidaly kolem 1%. Technologickému sektoru vládne poslední dny Apple a akcie firmy dosáhly nového historického zavíracího maxima 238,49 dolarů. Za povšimnutí stojí i akcie výrobce motocyklů Harley-Davidson, které vystřelily o 10% na 2,5-leté maximum jakmile analytici zvýšili odhad cílové ceny. Objem obchodů v rámci včerejší seance byl velmi nízký.
Situace na trzích nahrává dolaru a euro se v úvodu týdne dostává opět pod tlak. Spekulace na vývoj prekérní finanční sitauce Řecka pokračují. Letmý pohled na řecké CDS dává jen málo důvodů k optimismu.
Evropské trhy dnes ráno po dlouhém velikonočním víkendu navazují na závěr americké seance a lehce posilují. Michal Doležal, Commerzbank

Zdroj: Commerzbank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.