Středa 20. ledna. Svátek má Ilona.

Trhy dnes: Výsledky velkých bank, dolar koriguje ztráty a cena ropy ustoupila z tříletých maxim

17.01.2018 | 12:51 0 Komentářů

Investoři dnes očekávají výsledky bankovních gigantů Goldman Sachs a Bank of America; americký dolar na páru s eurem koriguje ztráty z uplynulých dní; ropa odepisuje 0,7 %.

Futures na americké indexy dnes opět rostou před očekávaným zveřejněním výsledků investičních bank Goldman Sachs a Bank of America za závěr loňského roku. U GS analytici očekávají EPS na úrovni 4,91 dolaru, u BAC pak 0,44 USD. Evropské trhy se obchodují převážně v červeném v rámci jedné z mála ztrátových seancí v lednu.

Americký dolar koriguje ztráty na páru s eurem. Evropské měně sebrali vítr z plachet centrální bankéři, konkrétně Vítor Constâncio, Ewald Nowotny a François Villeroy. Ti jsou posilovnám eura znepokojeni, zejména protože pohyby nejsou fundamentálně podložené a silnější měna škodí při plnění inflačního cíle. Dnes nás čekají data z průmyslová produkce v USA za prosinec nebo Béžová kniha Fedu.

Ropa dnes odepisuje půl procenta a postupně se tak stahuje z tříletých maxim. Investoři vyhlížejí tradiční data o zásobách v USA, které vyjdou s denním zpožděním z důvodu pondělního státního svátku.

Zdroj: Bloomberg

Filip Tvrdek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.