Středa 27. ledna. Svátek má Ingrid.

Trhy dnes: Slabší dolar, ropa a francouzský víkend

20.04.2017 | 13:24 0 Komentářů

Dolar dnes slábne, pohybuje se nejníže od konce března; Ropa roste po včerejšku, nejhorším dni za posledních šest týdnů; Euro posiluje před prvním kolem francouzských voleb.

Americký dolar dnes oslabuje, dollar index je nejníže od 28. března. Eurodolar se pohybuje na hranici 1,075. Hlavním tématem zůstává vyostřená politická situace na mezinárodním poli. Po mystifikacích ohledně pohybu letadlové lodi Carl Vinson a přidružených plavidel v JV Asii v návaznosti na hrozbu ze strany Severní Koreje, zaznívají ze světa smíšené ohlasy ohledně důvěryhodnosti Trumpovy administrativy.

Ropa WTI se vzpamatovává po včerejším výrazném poklesu, kdy se přiblížila ke hranici 50 USD/barel. Podporou se stalo vyjádření Saudské Arábie a Kuvajtu ohledně omezení produkce a dohodou se zeměmi mimo OPEC.

Euro posílilo na páru s dolarem nejvýše za poslední 3 týdny, před prvním kolem francouzských prezidentských voleb. První kolo bude v neděli 23. dubna, rozhodující pak 7. května. Předvolební průzkumy naznačují, že úvodní kolo s 25 % hlasů vyhraje  Emmanuel Macron v těsném závěsu s Marine Le Penovou a s 19 % se shodně umístí Francois Fillon a Jean-Luc Mélenchon. Ve druhém kole by pak mohl Macron porazit Le Penovou 66 % ku 34 %. Obavy investorům působí hlavně euroskeptici Mélenchon a Le Penová, oba chtějí prověřit referendem členství Francie v EU.

 

Zdroj: MW, FT

Filip Tvrdek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.